Præstationsegenskaber
★ Den første foldeenhed kan udføre seks parallelle foldninger, og den anden foldeenhed kan udføre fire parallelle foldninger igen.
★ Udstyret med automatisk dobbelt kontrolsystem til papirbunkehøjde.
★ Papirfremføring vedtager højtydende arkføder.
★ Papirfremføringssystemet vedtager tre-hullers sugehjul.
★ Spiralmønster, stålblød polyurethan folderullekombination, skridsikker, slidbestandig, rustbestandig, 75 % større end traditionelt gribeområde med lige fibre.
★ Den elektriske kontrol vedtager PLC og variabel frekvens trinløs hastighedsregulering og har frekvenskonverteringsoverbelastningsbeskyttelsesfunktion.
★ Følsomt automatisk enhedssystem med dobbelt ark og syltetøj, stabilt og pålideligt, let at betjene, valgfri menneske-maskine grænsefladeindstilling.
★ Kan krølles, udstanses og skæres.
★ Remtræk, lavt støjniveau og stabilt.
★ Det præcise design af papirfremføringsvinklen kan effektivt forhindre papir i at krølle.
Udstyrsparametre
| Min.arkstørrelse | 60 x 100 mm |
| Maks.arkstørrelse | 520 x 1000 mm |
| Arksortiment | 35-200g |
| Max.højde på papirbunken | 550 mm |
| Maks. foldevalsehastighed | 180m/min |
| Maskinkraft | 4.0KW |
| Maskinens nettovægt | 950 kg |
| Overordnede mål (L x B x H) | 4550 x 1100 x 1500 mm |
| Maskindrejemål (L x Bx H) |
3100 x 2600 x 1500 mm |
Populære tags: speed 6h4w-f spænde mappe maskine, Kina speed 6h4w-f spænde mappe maskine producenter, leverandører, fabrik


