Produktmodel: T490/4H6W-F
Ydelsesfunktioner
★ Den første foldeenhed kan udføre fire parallelle foldninger, og den anden foldeenhed kan udføre yderligere seks parallelle foldninger.
★ Udstyret med automatisk dobbelt kontrolsystem til papirbunkehøjde.
★ Papirfremføring bruger en højtydende arkføder.
★ Papirfremføringssystemet bruger et sugehjul med tre huller.
★ En kombination af spiralmønster og bløde folderuller af polyurethan i stål, som er skridsikre, slidstærke og rustbestandige, øger gribeområdet med 75 % sammenlignet med traditionel lige korn.
★ Elektrisk kontrol vedtager PLC og frekvenskonvertering trinløs hastighedsregulering, med frekvenskonverteringsoverbelastningsbeskyttelsesfunktion.
★ Et følsomt dobbeltark og automatisk blokeringssystem er stabilt, pålideligt og nemt at betjene, med valgfri menneske-maskine-grænsefladeindstillinger.
★ Det kan krølles, udstanses og skæres.
★ Remtræk for stille og jævn drift.
★ Det præcise design af papirfremføringsvinklen kan effektivt forhindre papirrynker.
Udstyrsparametre
| Min.arkstørrelse | 60 x 100 mm |
| Maks.arkstørrelse | 490 x 1000 mm |
| Arksortiment | 35-200g |
| Max.højde på papirbunken | 550 mm |
| Maks. foldevalsehastighed | 180m/min |
| Maskinkraft | 4.0KW |
| Maskinens nettovægt | 950 kg |
| Overordnede mål (L x B x H) | 4550 x 1100 x 1500 mm |
| Maskindrejemål (L x B x H) | 3100 x 2600 x 1500 mm |
Sammenlignet med manuel foldning har foldemaskinen flere fordele:
Forbedre produktionseffektiviteten:Foldemaskinen kan fuldføre foldeopgaven af flere sider på én gang, hvilket sparer en masse tid og arbejdskraft sammenlignet med manuel foldning, hvilket i høj grad forbedrer produktionseffektiviteten.
Garanter foldekvaliteten:På grund af foldningsmaskinens enkelhed og nøjagtigheden af foldeprocessen kan den sikre kvaliteten af foldningen, samtidig med at den sikrer vigtige kvalitetskrav såsom produktets renhed og æstetik.
Kravene til papirkvalitet er relativt brede:den kan også foldes for tyndere og blødere papir.
Let at betjene:Når du ændrer foldemetode og specifikationer, tager det mindre tid at justere maskinen.
Justeringen af papirdrejepladen er enkel:den traditionelle hegnsramme kræver ikke kun to personer til at betjene under justeringen af papirvendepladen, men har også ulemperne ved store kantfejl, som kan forårsage varierende grader af ridser på følsomme papirer. Fremkomsten af mobile hegnsrammer og Guanyin foldehegnsrammer har løst disse problemer.
Høj foldningsnøjagtighed:Den har høj foldningsnøjagtighed og kan trykke papirfolden fast.
Populære tags: a4 a5 papir foldemaskine, Kina a4 a5 papir foldemaskine producenter, leverandører, fabrik


