Præstationsegenskaber
★ Den første foldeenhed kan udføre tolv parallelle foldninger, og den anden foldeenhed kan udføre yderligere fire parallelle foldninger.
★ Udstyret med automatisk dobbelt kontrolsystem til papirbunkehøjde.
★ Papirfremføring vedtager højtydende arkføder.
★ Papirfremføringssystemet vedtager tre-hullers sugehjul.
★ Spiralmønster, stålblød polyurethan folderullekombination, skridsikker, slidbestandig, rustbestandig, 75 % større end traditionelt gribeområde med lige fibre.
★ Den elektriske kontrol vedtager PLC og variabel frekvens trinløs hastighedsregulering og har frekvenskonverteringsoverbelastningsbeskyttelsesfunktion.
★ Følsomt automatisk enhedssystem med dobbelt ark og syltetøj, stabil, pålidelig, nem at betjene, valgfri menneske-maskine-grænsefladeindstillinger.
★ Kan krølles, udstanses og skæres.
★ Remtræk, lavt støjniveau og stabilt.
★ Det præcise design af papirfremføringsvinklen kan effektivt forhindre papir i at krølle.
Som standard er T520/12H4W-F Combi-foldemaskinen udstyret med adskillige avancerede funktioner, der ikke kun giver effektivitet, men også fremragende betjeningskomfort. F.eks. intuitive betjeningselementer og affaldspapirudkast via krydsfoldestoppet. Yderligere konfigurationsmuligheder, såsom foldetypeområde og automatiseringsniveau, gør det muligt at tilpasse maskinen optimalt til produktionsmiljøet.
Udstyrsparametre
| Min.arkstørrelse | 60 x 100 mm |
| Maks.arkstørrelse | 520 x 1000 mm |
| Arksortiment | 35-200g |
| Max.højde på papirbunken | 550 mm |
| Maks. foldevalsehastighed | 180m/min |
| Maskinkraft | 4.0kw |
| Maskinens nettovægt | 950 kg |
| Overordnede mål (L x B x H) | 4550 x 1100 x 1500 mm |
| Maskindrejemål (L x Bx H) |
3100 x 2600 x 1500 mm |
Populære tags: T520/12H4W-F Combi Foldemaskine, Kina T520/12H4W-F Combi Foldemaskine producenter, leverandører, fabrik


