SPEED-foldemaskinen folder automatisk dokumenter til flere foldetyper med høj præcision og effektivitet. De er designet til at håndtere en bred vifte af papirstørrelser og -vægte, hvilket gør dem ideelle til trykkerier og farmaceutiske anlæg. Uanset om du har brug for en overkommelig tværfilmappe eller en højhastigheds automatisk filmappe, har SPEED en række muligheder at vælge imellem.
Præstationsegenskaber
★ Kan udføre fire parallelle foldeoperationer.
★ Udstyret med et automatisk dobbelt kontrolsystem til papirstabelhøjde.
★ Højtydende Feida bruges til papirfremføring.
★ Papirfremføringssystemet anvender et sugehjul med tre huller.
★ Kombinationen af spiralmønster og stålblød polyurethan-folderulle giver antiskrid, slidstyrke og rustbestandighed, hvilket øger papirets grebsareal med 75 % sammenlignet med traditionelt lige mønster.
★ Den elektriske kontrol vedtager PLC og variabel frekvens trinløs hastighedsregulering med variabel frekvens overbelastningsbeskyttelsesfunktion.
★ Følsomt automatisk enhedssystem med dobbelt spænding og blokering, stabilt og pålideligt, let at betjene og kan udstyres med menneske-maskine-grænsefladeindstillinger.
★ Kan indrykkes, udstanses og skæres.
★ Remtræk, lavt støjniveau, stabilt.
★ Det præcise design af papirfremføringsvinklen kan effektivt forhindre, at papir krøller.
Design parametre
| Min.arkstørrelse | 60 x 100 mm |
| Maks.arkstørrelse | 490 x 1000 mm |
| ark rækkevidde | 32-200g |
| Max.højde på papirbunken | 550 mm |
| Maks. foldevalsehastighed | 220m/min |
| Maskinkraft | 3.0kw |
| Maskinens nettovægt | 460 kg |
| Samlede mål (L x Bx H) | 2300 x 1100 x 1500 mm |
Populære tags: 4h-f papirfoldemaskine, Kina 4h-f papirfoldemaskine producenter, leverandører, fabrik


